• Zápis detí do 1. ročníka na šk. rok 2024/2025

• Zápis detí do 1. ročníka na šk. rok 2024/2025 sa uskutoční od 03.04.2024 do 30.04.2024 v čase od 6:45 hod. do 15:20 hod.

Na zápis je potrebné doniesť:

• občiansky preukaz,
            • rodný list dieťaťa,
            • ak je dieťa zverené súdom do výchovy len jedného z rodičov, je potrebné aj rozhodnutie súdu.

Ponúkame Vám možnosť vyplniť prihlášku k zápisu elektronicky.

Tešíme sa na Vás!

• eTwinning

• 16.4.2024 sme na 6. vyučovacej hodine mali online stretnutie s talianskou partnerskou školou. Najprv sme sa pozdravili po anglicky, potom sme sa naučili pozdraviť sa po taliansky a žiaci partnerskej školy po slovensky. A zaspievali sme naše hymny.

Po takomto formálnom úvode sme prešli do neformálnej časti, kedy si žiaci navzájom kládli rôzne otázky. Okrem iného nás zaujímalo aj to, čo robia talianski žiaci počas Vianoc a Veľkej noci v škole, aké majú krúžky v škole, na čo sú pyšní a či patrí ananás na pizzu. Zistili sme, že so žiakmi z tejto partnerskej školy máme spoločné záľuby, hráme podobné videohry a rovnako sa nám nechce chodiť do školy. Rozprávali sme sa o koníčkoch, obľúbených jedlách, o krajinách, ktoré by sme chceli navštíviť.

Toto stretnutie bolo živé, so skandovaním, keď sme sa na niečom zhodli, bolo to veľmi veselé, nevedeli sme sa rozlúčiť, veď "last question" z oboch strán padla niekoľkokrát. Za cca. 50 minút sme sa toho dozvedeli ozaj veľa.

Za krásny zážitok ďakujeme žiakom zo školy Piubello Secondary School, Veneto, Italy.

• Regiónalne kolo Hviezdoslavovho Kubína

• A IDEME ĎALEJ!!!👌

V priestoroch Zemplínskeho kultúrneho centra v Michalovciach sa dnes uskutočnilo regionálne kolo I.-III. kategórie najprestížnejšej recitačnej súťaže na Slovensku - Hviezdoslavovho Kubína.

70. ročník súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy sa niesol v znamení vynikajúcej organizačnej prípravy a kvalitných recitačných výkonov jednotlivých súťažiacich.

Veľmi sa tešíme, že naša Kristínka Kalayová z triedy 5.A obstála v náročnej konkurencii skvelých recitátorov a umiestnila sa na krásnom 2. mieste s postupom do krajského kola, kde nás bude opäť reprezentovať.

Kristínka, ďakujeme a držíme palce v krajskom kole.

• Vesmír očami detí

• Mladí výtvarníci a víťazi okresného kola výtvarnej  súťaže "Vesmír očami detí"

• Dorota Novotná na 1. mieste
            • Liana Cvejkušová na 5. mieste

Váš srdečne pozývajú na výstavu výtvarných prác v Zemplínskom kultúrnom centre v Michalovciach.

• Drama club

• Dnes sa nám podarilo s vlastnou tvorbou postúpiť až na celoslovenské kolo súťaže Jazykový kvet.

Sme dojatí, že sa nám podarilo splniť kritériá na postup. Ďakujeme žiakom, ktorí sú súčasťou Drama club, za skvelé odvedenú prácu. Ďakujeme aj pani učiteľke Mgr. Lenke Laurinčíkovej za prípravu divadelného predstavenia.

• Matematická olympiáda - okresné kolo

• Dňa 3. apríla 2024 sa v priestoroch ZŠ Pavla Horova v Michalovciach uskutočnil 73. ročník okresného kola Matematickej olympiády v kategóriách Z6, Z7 a Z8.

Našu školu úspešne reprezentovali títo žiaci:

kat. Z8

Dávid Eštok VIII.B - 3. miesto

kat. Z7

Kristína Fedorčáková VII.A - 6. miesto

Žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Olympiáda v anglickom jazyku pre 1.- 4. ročník

• V prvej kategórii 1. - 2. ročník sa umiestnili:

3. miesto: Nela Muchová, 2.B

2. miesto: Pavol Delej, 2.A

V druhej kategórii 3. - 4. ročník sa umiestnili:

3. miesto: Martin Palovčík, 4.B

2. miesto: Victoria Lily Meringerová, 4.B