• Zmrzlinové osvieženie

Žiaci 1. ročníka si dňa 13.júna pripravili spolu so Šlabikárovým Hupsom chutnú jogurtovo - jahodovú zmrzlinu. Na druhý deň sa tak príjemne osviežili i ochladili, čo v týchto horúcich dňoch to padlo veľmi dobre každému.

Do galérie Zmrzlinové osvieženie boli pridané fotografie.

• Biologická olympiáda

Dňa 16. mája 2019 naša škola organizovala okresné kolo biologickej olympiády, kategórie F pod názvom - Rastliny a zvieratá našich lesov. Žiaci 4. a 5. ročníka súťažili v 5 členných družstvách.

Družstvo našich žiakov 4. ročníka - Múdre sovičky a družstvo žiakov 5. ročníka - Rybky

získali

1. miesto v okrese.

• Deň mlieka

Dňa 5.6. si žiaci 1. stupňa pripravili Deň mlieka. S kravičkou Eličkou sa žiaci dozvedeli veľa o kravičkách, ich živote, o mlieku a jeho spracovaní a výrobkoch z mlieka. Popritom sme si pochutili na výborných mliečnych výrobkoch , ale aj na samotnom mliečku, ktoré je veľmi prospešné pre rast a zdravie všetkých detí.

Do galérie Deň mlieka boli pridané fotografie.

• Permakultúra: Záhrada, v ktorej sa nekyprí ani nepleje

Permakultúrna záhrada

Rúca zaužívané zvyky a predstavy o spôsobe poľnohospodárstva a záhradkárčenia. Medzi jej základné princípy patrí čo najlepšie usporiadanie pozemku v súlade s prírodou, pričom vychádza z pozorovania vzťahov, ktoré v nej od nepamäti fungujú, využíva poznatky o symbióze rastlín a živočíchov, plesní a baktérií.

• Prírodná záhrada – leto

Len čo sa začalo leto, naša Prírodná záhrada nás obdaruváva. Jarnú záplavu kvetov vystriedali rôzne dobroty – ako rebarbora, reďkvičky, šalát, hrášok, cibuľka, čerešne, jahody, ríbezle, černice. Po celej záhrade rozvoniavajú bylinky. A môžeme sa tešiť aj na paradajky, tekvice, fazuľu , zemiaky,  cviklu, mrkvičku, zeler, uhorky, kapustu. Prečo taký široký sortiment rastlín? Vysvetlím.Pri pestovaní vychádzame z poznatkov symbiózy rastlín, živočíchov, plesni a baktérií –Permakultúra. Čo to znamená? Prezri si skrytú poznámku, alebo príď do našej Prírodnej záhrady.

Vedúca PK SVP,T,F: PaedDr. Luptáková Ľ

Do galérie Prírodná záhrada – leto boli pridané fotografie.

• SVETOVÝ DEŇ BEZ TABAKU - 31. máj 2019

31. máj je od roku 1987 vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) za Svetový deň bez tabaku. Cieľom tohto významného dňa je znížiť počet aktívnych aj pasívnych fajčiarov, ako aj zvyšovať informovanosť verejnosti o nepriaznivých účinkoch fajčenia na zdravie.

V rámci tohto svetového dňa sa na našej škole počas týždňa na hodinách biológie realizovali besedy a zdravotno-výchovné aktivity na tému škodlivosti tabaku a tabakového dymu. Žiaci 6. ročníka sa zúčastnili besedy s inšpektorom a preventistom S. Bamburákom z oddelenia Mestskej polície Michalovce na tému "Vplyv fajčenia na mladého človeka - legislatívne postihy".