• „Deti darujú deťom“

     • Do galérie „Deti darujú deťom“ boli pridané fotografie.

      Je tu obdobie najkrajších sviatkov v roku, obdobie pokoja, lásky a rodinných stretnutí.  

      Vianočné sviatky sú obdobie na ktoré všetci netrpezlivo čakáme. Je to čas radosti, čas keď chceme byť k sebe milší a láskavejší.  

      Ako škola v spolupráci s MC Drobec sme sa rozhodli, že tieto Vianoce urobíme krajšie nie len sebe, ale aj druhým deťom zo sociálne slabších rodín a zapojili sme sa do projektu „Deti darujú deťom“ 

      Žiaci našej školy neostali chladní a nevšímaví a dokázali sa podeliť. Obdarovali svojich kamarátov rôznymi hračkami,  knihami, spoločenskými hrami CD a DVD-hrami . Priniesli  aj  rôzne školské potreby. Tieto veci odovzdali anjelom, ktorí ich zaniesli tam, kde to najviac potrebujú.  

      Milé deti, patrí Vám veľké ĎAKUJEM. 

     • Vianoce v cvičnej kuchyni

     • Do galérie Vianoce v cvičnej kuchyni boli pridané fotografie.

      Od 6.12.2019 sme na hodinách techniky začali s prípravou na Vianoce. Zdá sa vám priskoro? Možno. Lenže naše skupiny od 5.-9.ročník si naplánovali toho veľa. Chceli sme upiecť naše tradičné perníky, vínové pečivo, kokosové guľky, bábovku a naučiť sa robiť zemiakový šalát. Celé dva týždne v cvičnej kuchyni rozvoniavali rôzne vône z týchto dobrôt.A ako nám vydarili? Všelijako. Avšak neľutujeme, lebo smiechu, radosti a veselosti sme si užili riadny kopec.

      Veselé a milé Vianoce 2019 

      Vedúca PK-F-T

     • Darčeky pre dôchodcov

     • Do galérie Darčeky pre dôchodcov boli pridané fotografie.

      V roku 2018 sme zrealizovali projekt „ Správajme sa ľudsky“. Bol poskladaný z niekoľkých malých projektov . My sme si z neho vybrali ten najvydarenejší - Vianočné darčeky pre dôchodcov. Za pomoci členov krúžku EKOPraktické dievča sme prichystali malé darčeky - ihelníček, sušená reťaz šípok , zošitky a sladké vianočné pečivo. Deviataci z EKO krúžku im dňa 17.12.2019 v školskej jedálni za príjemných melódií vianočných kolied tieto mini darčeky odovzdali. Vydarilo sa nám na tvárach asi 52 dôchodcov vyčariť úsmev a slzy radosti. Tak, aj o tom sú Vianoce.

      Vedúca krúžku EKO PaedDr. Luptáková Ľudmila

     • Školský korčuliarský program

     • Do galérie Školský korčuliarský program boli pridané fotografie.

      Naši prváci a druháci sa už po piatykrát zúčastnili Školského korčuliarskeho programu na zimnom štadióne v Michalovciach.. Pomocou trénerov HK Mládež Michalovce  hravou formou prebehla výuka, žiaci sa krásne v korčuľovaní zdokonalili a tak posilnili svoje telo a zdravie.

     • Minihandball liga - dievčatá

     • Do galérie Minihandball liga - dievčatá boli pridané fotografie.

      V školskom roku 2019/2020  žiačky 2. - 4. ročníka, ktoré navštevujú CVČ - loptové hry sa zúčatňujú

      turnajov v minihádzanej. Doposiaľ už absolvovali 3 turnaje, na ktorých dosiahli veľmi pekné výsledky.

      1. turnaj  - 2. miesto
      2. turnaj  - 3. miesto
      3. turnaj  - 2. miesto

      Reprezentujú nás :Hamlíková N., Biháryová S., Parásková M., Tomaščíková K., Šandorová N., Dzvoniková H., Ondrušová E., Ivanková D., Dobranská T., Berešová D., Bercíková T., Drábová E.

      Dievčatám srdečne blahoželáme.

     • Divadielko Červená Čiapočka

     • Dňa 17.12.2019 žiaci 4.B zahrali divadielko Červená Čiapočka svojim spolužiakom a učiteľom. Pozháňali si kostýmy, priniesli rekvizity a na tabuľu nakreslili babkin domček v lese. Divadielko si pripravili sami, za čo si zaslúžia veľkú pochvalu.

     • Vianočné zvyky a tradície

     • Do galérie Vianočné zvyky a tradície boli pridané fotografie.

      Nielen výstavou sme priblížili našim žiakom zvyky a život našich predkov na Zempíne. Zdobenie stromčeka orieškami a slamenými ozdobami, cesnakom a medom na stole, zametanie prútenou metlou, nosenie polien do "piecky",či slamy pod stôl, bolo pre žiakov netradičným predvianočným návratom do života našich prastarých rodičov.

      „Vinšujem, vinšujem, na to bože narodzeňe hojňejši pokojňejši ročki dočekac, ňe taki smutni, ale vešeli, že by vaša pľevenka tak stala medzi stoškami jak jasni mešačok medzi hvizdočkami. To želame gazdovi, gazdinej i celej familii.“

     • Prírodná záhrada –  ZIMA 

     •             Naša Prírodná záhrada sa začala meniť na smutnú. Sú chvíle ,kedy vyzerá opustená. Opak je pravda. Raz ju poteší biela perina, inokedy kvapky dažďa ,ale najviac sa teší deťom. Prečo? Odpoveď je jednoduchá, lebo ani v tomto období na ňu nezabúdajú. Deti a dospelí jej dávajú starostlivosť a lásku. Prichystali jej aj darčeky - kompostovisko  na lístie, nový stromček DULA, vianočný strom plný dobrôt, kŕmidlá plné slnečníc. A hneď sa usmieva. Teší sa z nás spolu s nami.

                         Aj jej a všetkým nám prajeme VESELÉ VIANOCE  2019.

       

      Vedúca krúžku EKO

     • Pytagoriáda - školské kolo 2019/2020

     • Dňa 10. - 11.12.2019 sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže PYTAGORIÁDY 3. - 8. ročníka. Spolu sa zúčastnilo 53 žiakov.

      Úspešní riešitelia:

      3. ročník

      Popadič Martin - III.A 1. miesto

      Dzvonik Matúš - III.B 2. miesto

      Fedorčáková Kristína - III.A 2. miesto

      4. ročník

      Eštok Dávid - IV.B 1. miesto

      Paľo Štefan - IV.A 2. miesto

      Vargová Karolína - IV.B 3. miesto

      Felšőciová Natália - IV.A 4. miesto

      Fedorčák Marcel - IV.B 5. miesto

      5. ročník

      Capulič Filip - V.A 1. miesto

      6. ročník

      Nováková Lea - VI.A 1. miesto

      8. ročník

      Straková Sofia - VIII.A 1. miesto

      Našim úspešným riešiteľom GRATULUJEME a prajeme veľa úspechov aj v okresnom kole súťaže.

     • Zásady prvej pomoci

     •  

      Dnes 10. 12. 2019 našu školu opäť navštívili  študenti zo Strednej zdravotníckej školy, aby našim piatakom vysvetlili ako postupovať pri poskytovaní prvej pomoci. Praktickými ukážkami zapojili našich žiakov do týchto zaujímavých, ale hlavne poučných rád a aktivít záchrany ľudského života, či poskytnutia prvej pomoci v rôznych životných situáciách. Veľmi pekne ďakujeme.