• „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“

V najbližších dňoch sa učitelia našej školy zapoja do projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“

Doba je náročná, no myslíme si, že „dobrý skutok“ sa vždy zíde. Práve v ťažkých obdobiach a zvlášť pred Vianocami sa starkí v domovoch dôchodcov potešia i z maličkostí, ktoré v takejto krabici nájdu. Vďaka nám.

Ak máte záujem, pridajte sa k nám.

Čo potrebujeme?

• krabicu od topánok /môžeš ju pekne vyzdobiť/

Čo môžeme vložiť do krabice?

• niečo voňavé /sprchovací gél, šampón, spray, tekuté mydlo, vlhčené obrúsky/
            • niečo sladké /bomboniéra, čokoláda, cukríky/
            • niečo teplé /káva, čaj/
            • niečo na čítanie /krížovky, časopisy, knihy/
            • niečo na pamiatku / pohľadnica, kresba, drobnosť čo poteší/

Termín:

• do 03.12.2020 /štvrtok/ odovzdaj krabicu triednej učiteľke
          • Oznam

ŽIADAME ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV ŽIAKOV (KTORÍ NEMAJÚ BANKOVÝ ÚČET) Z OBCÍ ČEČEHOV, IŇAČOVCE A JASTRABIE PRI MICHALOVCIACH, ABY SI PRIŠLI PREVZIAŤ DOPRAVNÉ ZA OKTÓBER 2020.

DOPRAVNÉ ŽIAKOV SA BUDE VYPLÁCAŤ

V DŇOCH 20.11.2020 (PIATOK), 23.11.2020 (PONDELOK) A 24.11.2020 (UTOROK)

V ČASE OD 9.00 HOD. DO 9.30 HOD.

• Oznam pre rodičov a žiakov 1. stupňa

Vážení rodičia, od zajtra 10.11.2020 bude na našej škole zabezpečená prezenčná forma vyučovania pre žiakov 1. – 4. ročníka.

• Pri nástupe žiaka do školy je opäť potrebné odovzdať vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti, ktoré nájdete TU.

• Zákonný zástupca má povinnosť oznámiť izoláciu dieťaťa /karanténu/ triednemu učiteľovi. Pri návrate do školy po ukončení 10-dňovej povinnej izolácie odovzdáva zákonný zástupca potvrdenie od lekára triednemu učiteľovi a vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti.

• Žiaci 1. – 4. ročníka základnej školy bez obmedzenia veku, ktorí sa nezúčastnili testovania majú povolený vstup do školy aj bez preukázania negatívneho výsledku testu.

• Pri návrate dieťaťa do školy po viac ako 3 dňoch sa predkladá vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti.

vedenie školy

• Prváci v knižnici

Do galérie Prváci v knižnici boli pridané fotografie.

Naši prváčikovia sa dočkali a navštívili školskú knižnicu, aby sa už mohli oficiálne stať členmi knižnice. Hneď na začiatku ich privítal Hups, ktorého deti dobre poznajú zo šlabikára. Hups im vysvetlil, čo je to knižnica, aké knihy máme v knižnici, ako sú usporiadané v regáloch, ktoré sú vhodné pre nich, ako správne vypožičiavať a vracať knihy a ako sa o nich starať. Potom im prečítal rozprávku O Gevenduche, z knihy Márie Ďuríčkovej Danka a Janka. Po prečítaní rozprávky žiaci vytvárali v skupinách Gevenduchu – strihali, lepili, dokresľovali. Na záver p. učiteľka Čičáková rozdala žiakom pamätný členský preukaz a prváci si mohli prvýkrát vybrať a vypožičať knihu. Deti odchádzali z knižnice s úsmevom a s knihou v ruke. Pani učiteľke sľúbili, že ak sa naučia čítať, tak budú čítať veľa a o knihy sa budú vzorne starať.