• Hodina kódu 2021 - AI a prevencia pred požiarmi

      Aj v školskom roku 2020/2021 (ako každý rok) sa ZŠ Krymská 5 na hodinách informatiky zapája do celosvetovej iniciatívy Hour of Code – Hodina kódu, ktorou podporujeme vyučovanie základov programovania žiakov. 

       

      Na aktivitu sme využili špeciálny svet v hre Minecraft: Education Edition. 

      Žiaci pracovali v známom prostredí, radili sa s inžiniermi, vedcami a hasičmi. 

      Žiaci sa naučili rozlíšiť bezpečné a ohrozené rastliny. Naprogramovali agenta (robota) a zachránili dedinčanov pred požiarom.

      Dobre sa zabavili a veľa naučili!

     • OZNAM PRE RODIČOV BUDÚCICH PRVÁKOV

      Vážení rodičia budúcich prvákov!

      Pozývame Vás a Vaše deti na prevzatie rozhodnutia o prijatí Vášho dieťaťa do 1. ročníka. Podpísať rozhodnutia môžete v dňoch od 27.05. - 31.05.2021 v čase od 08,00 h. do 15,30 h.

      Tešíme sa na Vás, naši budúci prváci!

      Čaká na Vás aj pekný darček.

     • Zber papiera - OZNAM

      Zber papiera sa na našej škole uskutoční od 1.6.2021 do 11.6.2021.

      Ráno: od 7:00h do 8:00h 

      Popoludní: od 14:00h do 16:00

      Kde: učebňa Techniky (zadný vchod)

      Papier pevne previazať!

     • Učíme informatiku pomocou BBC Micro:bit-u

      V rámci modernizácie a podpory kódovania sme učebne informatiky vybavili Mini-počítačmi BBC Micro:bit.

      Ambíciou firmy BBC je inšpirovať mladých ľudí k tomu, aby sa stali kreatívnymi a rozvíjali kľúčové digitálne zručnosti vo vede a technike.

      Žiaci kódovali zariadenia v troch programovacích prostrediach: SCRATCH, Microsoft Make Code a na platforme Python. Naučili sa programovať LED diódy, tlačidla, dotyk, zvuky, ... .

     • Deň matiek

      Deviaty máj je špeciálnym dátumom, kedy máme možnosť poďakovať sa našim mamám za ich ochotu, obetavosť, trpezlivosť a lásku, ktrú priehršťami rozdávajú svojim ratolestiam. Aspoň takto skromne, výrobou srdiečkových pozdravov si žiaci V.B uctili svoje mamičky. Veríme, že vlastnoručne vyrobený darček mamičkám vyčarí úsmev na tvári. 

      Ďakujene!

     • Deň Európy

      Deň Európy 9. máj je oslavou mieru a jednoty v Európe. Žiaci V.B triedy si pripomenuli tento sviatok vo virtuálnom prostredí, zapojili sa na anglickom jazyku do kvízu Flags of European countries - Vlajky Európskych krajín. Súťažili dva tímy. Víťazný tím získal sladkú odmenu.