• Hodina kódu 2021 - AI a prevencia pred požiarmi

Aj v školskom roku 2020/2021 (ako každý rok) sa ZŠ Krymská 5 na hodinách informatiky zapája do celosvetovej iniciatívy Hour of Code – Hodina kódu, ktorou podporujeme vyučovanie základov programovania žiakov.

Na aktivitu sme využili špeciálny svet v hre Minecraft: Education Edition.

Žiaci pracovali v známom prostredí, radili sa s inžiniermi, vedcami a hasičmi.

Žiaci sa naučili rozlíšiť bezpečné a ohrozené rastliny. Naprogramovali agenta (robota) a zachránili dedinčanov pred požiarom.

Dobre sa zabavili a veľa naučili!

• OZNAM PRE RODIČOV BUDÚCICH PRVÁKOV

Vážení rodičia budúcich prvákov!

Pozývame Vás a Vaše deti na prevzatie rozhodnutia o prijatí Vášho dieťaťa do 1. ročníka. Podpísať rozhodnutia môžete v dňoch od 27.05. - 31.05.2021 v čase od 08,00 h. do 15,30 h.

Tešíme sa na Vás, naši budúci prváci!

Čaká na Vás aj pekný darček.

• Zber papiera - OZNAM

Zber papiera sa na našej škole uskutoční od 1.6.2021 do 11.6.2021.

Ráno: od 7:00h do 8:00h

Popoludní: od 14:00h do 16:00

Kde: učebňa Techniky (zadný vchod)

Papier pevne previazať!

• Učíme informatiku pomocou BBC Micro:bit-u

V rámci modernizácie a podpory kódovania sme učebne informatiky vybavili  Mini-počítačmi BBC Micro:bit.

Ambíciou firmy BBC je inšpirovať mladých ľudí k tomu, aby sa stali kreatívnymi a rozvíjali kľúčové digitálne zručnosti vo vede a technike.

Žiaci kódovali zariadenia v troch programovacích prostrediach: SCRATCH, Microsoft Make Code a na platforme Python. Naučili sa programovať LED diódy, tlačidla, dotyk, zvuky, ... .

Čo je to BBC Micro:bit?

Micro:bit má veľa funkcií a preto s ním deti môžu zažiť nespočetné množstvo zábavy. BBC mikro: bit je malý, cca 4 cm až 5 cm, kódovateľný prístroj, ktorý môže byť naprogramovaný tak, aby sa rozsvietil za použitia radu malých LED, môže detekovať pohyb, ovládať hry, prehrávať hudbu . Každý prvok je úplne programovateľný pomocou softvéru, ktorý je na webe mikrobit.org. prístupný z počítača, tabletu alebo mobilného telefónu. S PC sa prepája pomocou micro USB a s tabletom a mobilom pomocou bluetooth.

• Deň matiek

Deviaty máj je špeciálnym dátumom, kedy máme možnosť poďakovať sa našim mamám za ich ochotu, obetavosť, trpezlivosť a lásku, ktrú priehršťami rozdávajú svojim ratolestiam. Aspoň takto skromne, výrobou srdiečkových pozdravov si žiaci V.B uctili svoje mamičky. Veríme, že vlastnoručne vyrobený darček mamičkám vyčarí úsmev na tvári.

Ďakujene!

• Deň Európy

Deň Európy 9. máj je oslavou mieru a jednoty v Európe. Žiaci V.B triedy si pripomenuli tento sviatok vo virtuálnom prostredí, zapojili sa na anglickom jazyku do kvízu Flags of European countries - Vlajky Európskych krajín. Súťažili dva tímy. Víťazný tím získal sladkú odmenu.