• Deň matiek

Deviaty máj je špeciálnym dátumom, kedy máme možnosť poďakovať sa našim mamám za ich ochotu, obetavosť, trpezlivosť a lásku, ktrú priehršťami rozdávajú svojim ratolestiam. Aspoň takto skromne, výrobou srdiečkových pozdravov si žiaci V.B uctili svoje mamičky. Veríme, že vlastnoručne vyrobený darček mamičkám vyčarí úsmev na tvári.

Ďakujene!

• Deň Európy

Deň Európy 9. máj je oslavou mieru a jednoty v Európe. Žiaci V.B triedy si pripomenuli tento sviatok vo virtuálnom prostredí, zapojili sa na anglickom jazyku do kvízu Flags of European countries - Vlajky Európskych krajín. Súťažili dva tímy. Víťazný tím získal sladkú odmenu.

• Vesmír očami detí

V regionálnej výtvarnej súťaži Vesmír očami detí, ktorú zorganizovala Hvezdáreň Michalovce, naše žiačky Tamara Čorná /9.A/ a Alexandra Kuncová /4.B/ obsadili 3. miesta. Práce postúpili do celoslovenského kola a zároveň postúpila aj  práca Tijany Škoričovej /4.A/.

Všetkým trom srdečne gratulujeme a držíme palce v celoslovenskom kole!

• Zmena pri vstupe do školy

Vážení rodičia, od 29.04.2021 sa žiaci a ich zákonní zástupcovia nemusia pri vstupe do školy preukázať negatívnym testom alebo výnimkou z testovania.

!!!POZOR!!! Žiaci 9. ročníka sú povinní sa preukázať negatívnym testom na prijímacích pohovoroch na stredné školy.

• Čítame radi

Do fotogalérie bol pridaný nový album Čítame radi.

Naša škola sa zapojila do rozvojového projektu, zameraného na podporu čitateľskej gramotnosti, ktorý vyhlásilo Ministerstvo školstva v decembri 2020. Z finančných prostriedkov, ktoré sme dostali, sme zakúpili nové knihy do našej školskej knižnice. Zo zakúpených kníh sme urobili v knižnici výstavku, ktorú si prezreli žiaci 1.-4. ročníka. Výber kníh je pestrý a každý žiak si tam môže nájsť svoju obľúbenú knihu. Či to budú encyklopédie – napr. Stromy, Objavuj slnečnú sústavu, Baktérie, alebo vtipné knihy zo školského prostredia - Denník odvážneho bojka, Smradi, Dorka Magorka, knihy o zvieratkách - Mačky letia do Kanady, Zverinec na siedmom poschodí, Puf a Muf, Kocúr Krištof atď. Knihy sú už zaevidované v školskom inventári a sú pripravené k vypožičiavaniu.

• NÁVRAT DO ŠKOLY

Riaditeľstvo ZŠ Krymská 5, Michalovce oznamuje zákonným zástupcom a žiakom, že na základe Rozhodnutia MŠVVaŠ z 12. apríla 2021 sa s účinnosťou od 26.04.2021 obnovuje školské vyučovanie pre všetkých žiakov 2. stupňa.

Podmienkou nástupu všetkých žiakov 2. stupňa na prezenčnú formu vyučovania je:

• Oznam zo školskej jedálne

Vážení rodičia, žiadame Vás, aby ste pri návrate žiaka do školy, nahlásili vedúcej školskej jedálne záujem o obed na tel. čísle 056/6434441.

Ďakujeme za pochopenie.

• Školské ovocie

Milí rodičia a žiaci.

Balíček školského ovocia a mlieka si môžete vyzdvihnúť dňa 22.4. 2021 /štvrtok/ v čase od 12.00 do 14.00 hod. pri bočnom vchode do jedálne /nakladacia rampa/.

Balíčky sa vydávajú v rámci Školského programu za obdobie od 19.04. 2021 do 23.04.2021 pre žiakov 5., 6. a 7. ročníka