• Velkonočná pešia zóna!

• Tešíme sa na Vašu účasť a pomoc. Veríme, že prispejeme našim úsilím do tohto projektu a nebudeme sa mať za čo hanbiť. O pár dní bude aj náš strom zdobiť pešiu zóna mesta Michalovce.

• Divadelné predstavenie Ako išlo vajce na vandrovku

• 13. februára 2024 sa žiaci 1.-5. ročníka našej školy zúčastnili na divadelnom predstavení AKO IŠLO VAJCE NA VANDROVKU v Divadle Jonáša Záborského v Prešove.

Predstavenie bolo plné výborných hereckých výkonov, komických situácií a chytľavých melodických piesní.

Ďakujeme za veľmi príjemný kultúrny zážitok!

• Zásady prvej pomoci

• Zásady prvej pomoci v našej škole a spolupráca so SZŠ v Michalovciach pokračuje aj v roku 2024. Mládežníci SČK začali nový rok návštevou v našej škole s novým tímom.

Pod vedením vyškolených študentov Strednej zdravotníckej školy začali predvádzať ukážky prvej pomoci žiakom šiesteho a siedmeho ročníka našej školy.

Tešíme sa, že im to išlo a naši žiaci sa opäť naučili niečo nové.

Ďakujeme!!!

• Karneval - 9.2.2024

• Konečne prišiel dlho očakávaný karneval. Tanec, spev, zábavné súťaže, divadelné a tanečné vystúpenie, pohostenie a odmeny za nádherné masky. To všetko prispelo k vynikajucej atmosfére od začiatku až do konca nášho karnevalu.

• Valentínsky ples

• Valentínsky ples máme úspešne za sebou. Nechýbala dobrá nálada a milovníci tanca sa nenechali zahanbiť. Už je to tak, zvolili sme si kráľa a kráľovnú plesu.

Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na príprave. Ďakujeme pedagogickému zboru, školskému parlamentu a všetkým, ktorí boli nápomocní.

• Výtvarná súťaž "Ako som strávil deň bez mobilu"

• Ako by ste vy strávili deň bez mobilu? Naši žiaci sa bravúrne zhostili tejto témy a vytvorili nádherné maľby. Vyhlasovateľom a organizátorom je Koordinátor ochrany detí pred násilím (územný obvod Michalovce a Trebišov)

Kategória (4-6 ročník)

1. miesto  Natália Pavlovičová (IV.A) - názov práce: „Voľný čas“
            2. miesto Simona Čeklovská  (V.B)

Kategória (7-9 ročník)

1. miesto Natália Felšöciová (VIII.A)  - názov práce: „Zabudnutá“

Srdečne gratulujeme.

• Logopedická intervencia

• V rámci spolupráce s SCPP v Michalovciach sa dňa 25.01.2024 zrealizovala logopedická diagnostika pre žiakov 3. ročníka zameraná na zhodnotenie vývinu reči a komunikačných schopností detí v školskom veku. Pani učiteľky mohli vidieť, ako pracovať s deťmi, ktoré trápia logopedické problémy. Veríme, že aj týmto prístupom pomôžeme našim žiakom zvládnuť „neposlušný jazýček“.

• Krajské kolo Ruské slovo

• Dňa 25.01.2024 sa uskutočnilo Krajské kolo súťaže Ruské slovo v prednese poézie, prózy a speve. V kategórii sólo spev žiačka 9. ročníka Sophia Serdyová získala 2. miesto a v kategórii prednes poézie žiačka 3. ročníka Karolína Kuncová získala 3. miesto. Srdečné blahoželáme!

• Valentínsky ples - pozvánka

• Naša základná škola srdečne pozýva žiakov druhého stupňa na Valentínsky ples.❤️ Môžete sa tešiť na bohatý program, skvelú hudbu, tombolu a mnoho iného.

Tešíme sa na Vás!