• Fašiangové zasadnutie ŽP

Dňa 29. 1. sa konalo fašiangové výjazdové zasadnutie žiackého parlamentu.  Nasi "poslanci" sa stretli v cvičnej kuchynke, kde si mohli vyskúšať prípravu tvarohových šišiek, a zároveň sa prediskutovala otázka zlepšenia prípravy na vyučovanie.

• Školské kolo fyzikálnej olympiády

Dňa 24.1.2020 sme pre žiakov 8. a 9.ročníka našej školy pripravili školské kolo fyzikálnej olympiády. Najlepší fyzici sa popasovali so zaujímavými a náročnými úlohami. Poradie a možnosť reprezentovať školu v okresnom kole si vybojovali títo žiaci:

8.ročník - kategória F:  1. miesto Sofia Straková 8A, 2.miesto Samuel Maľar - 8.A, 3. miesto Leonard Tomčák 8.B, Maroš Bajer 8.B

9.ročník - kategória E: 1.miesto Miriam Popovičová, 2. miesto Martin Rapáč, 3.miesto Stanislav Drahňovský

Víťazom srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov v okresnom kole.

• Prírodná záhrada - Vtáčie menu

Do galérie Prírodná záhrada - Vtáčie menu boli pridané fotografie.

V zime je vtáčikom veľmi ťažko nájsť si niečo na zjedenie. Čím je vhodné ich prikŕmovať? Naši šiestaci im nachystali vtáčie menu. Ako prvú ponuku dali na jedálny lístok -slnečnicové semienka ,vtáčí kebab a navarili vtáčí puding. Pridali sa k nim aj piataci a na hodinách techniky doplnili vtáčie menu o orieškové nite a jabĺkové gule. Dúfajme, že vtáčikom to bude chutiť, hoci naše menu je bez soli. Áno, nič slané im nedávajte!

• Škôlkari v knižnici

Do galérie Škôlkari v knižnici boli pridané fotografie.

V decembri navštívili našu školskú knižnicu deti z Materskej školy Leningradská v Michalovciach.

Zábavnou a hravou formou sa  zoznámili s  knižnicou, aj s čertíkom Bertíkom, ktorý im prečítal peknú rozprávku O troch prasiatkach. Po splnení rôznych zaujímavých úloh podporujúcich čitateľskú gramotnosť si deti s čertíkom zatancovali a na záver si urobili pekné záložky do knihy.

Celá akcia sa niesla v príjemnej vianočnej atmosfére, ktorú umocňovali vianočné pesničky a koledy.