Školský klub detí

Školský klub detí - Základná škola Krymská 5, Michalovce

Hlavnou náplňou Školského klubu detí je efektívne využívanie voľného času detí, oddych a relaxácia po vyučovaní. Tento proces zabezpečujeme pomocou rôznych záujmových a rekreačných aktivít podľa záujmu a schopností žiakov. Formujeme osobnosť dieťaťa v oblasti spoločenskej, estetickej, pracovno-technickej a športovej. Súčasťou činnosti v ŠKD je i denná príprava na vyučovanie.

Činnosť v našom ŠKD prebieha pod vedením kvalifikovaných vychovávateliek, pracujeme v piatich oddeleniach, v ktorých sú zaradení žiaci  1. - 4. ročníka,  v prípade záujmu aj vyšších ročníkov.

Spôsob prihlásenia do ŠKD:

- do ŠKD prihlasuje dieťa rodič vyplnením osobného listu žiaka

Prevádzka v ŠKD:

- od 6.30 hod. /pred vyučovaním/, popoludní od skončenia vyučovania do 16.45 hod.

Poplatok za ŠKD:

Informácie o poplatku za Školský klub detí na školský rok 2022/2023

V súlade s ods. 6 § 114 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní sa vzdelávanie v školských kluboch detí uskutočňuje za čiastočnú úhradu.

Na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou v školských kluboch detí pri ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti  Mesta Michalovce je mesačný príspevok 10,00 €.

Tento príspevok sa uhrádza vopred do 10. dňa v kalendárnom mesiaci.

Príspevok sa bude uhrádzať bankovým prevodom  alebo poštovou  poukážkou na účet školy.

Pokiaľ zákonný zástupca dieťaťa neuhradí stanovený príspevok za pobyt v ŠKD a boli využité všetky dostupné spôsoby na zabezpečenie úhrady, rozhodne riaditeľka školy o vyradení dieťaťa z ŠKD.

Príspevok sa uhrádza iba počas školského roka.

Príjmový účet školy:

IBAN  SK59 7500 0000 0040 2830 7619

Variabilný symbol:

Mesiac a rok, za ktorý prichádza platba    napr. 092022

Poznámka pre príjemcu:

Meno a priezvisko dieťaťa + trieda        napr. Lea Malá, II.A

Príspevok v ŠKD sa neuhrádza, ak zákonný zástupca neplnoletého žiaka predloží doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi, do 10. dňa v mesiaci.

Vychovávateľky v ŠKD :     /šk. rok 2022 - 2023/

1. oddelenie -    Bc. Agáta Milichovská         1.A a 4.B

2. oddelenie -    Dana Pavolková                 1.B a 3.B

3. oddelenie -    Ľubica Danková                 2.A a 4.A

4. oddelenie -    Mgr. Jana Petrová              2.B a 4.A

5. oddelenie -    Anna Ivanková                  3.A, 5.A a 5.B

Na záver ešte niekoľko zaujímavých liniek:

www.rozpravky.wz.cz
        www.sirmi.ic.cz

www.bublina.sk
        www.alinka.sk
        www.skolahrou.sk
        www.skolak.sk

Všetky aktuálne informácie, prípadne zmeny týkajúce sa organizácie ŠKD budú zverejnené v časti Novinky alebo na podstránkach - viď panel hore.

Milí rodičia, veríme, že si o nás prečítate a tešíme sa na Vás a hlavne na Vaše ratolesti.

Dovidenia !