• Koniec školského roka 2022/2023

• Je tu posledný školský deň, na ktorý sme mnohí čakali. S vidinou dvoch mesiacov prázdnin sme dnes vstávali do školy o niečo radšej. Na druhej strane sme dnes mnohí stáli so slzami v očiach, pretože sme sa lúčili s deviatakmi. Milí deviataci, prajeme vám do života všetko dobré. Nech máte stále dostatok síl zvládať rôzne skúšky, a to nielen tie školské. Milí žiaci, Vám želáme pekné leto plné zážitkov.

Pozdrav so želaním pekného leta od našich žiakov v troch jazykoch.

• Slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023

• Vysvedčenie sa bude odovzdávať dňa 30.06.2022, v piatok, so slávnostným nástupom v areáli školy.

Príchod žiakov do školy 8:00 hod.

8:20 hod. - nástup žiakov pred budovou školy

8:30 hod. - príhovor riaditeľky školy Mgr. Kataríny Novotnej

- slávnostný program

9:00 - 10:00 hod. - triednická hodina - odovzdávanie vysvedčení

10:15 hod. - obed v školskej jedálni

Prevádzka ŠKD - od 6:30 hod. - 12:00 hod.

• Oznam pre rodičov a žiakov

• Od pondelka 26.06. do štvrtka 29.06.2023 bude vyučovanie končiť:

• 1. stupeň - 4. vyučovacou hodinou  o 11:25 hod.
            • 2. stupeň - 5. vyučovacou hodinou o 12:20 hod.

Školský klub bude v prevádzke bez zmeny.

• Školský výlet tried 8.B a 9.A

• Dňa 21.06.2023 sa žiaci ôsmeho a deviateho ročníka našej školy zúčastnili koncoročného školského výletu  do Košíc. Okrem prehliadky starobylého námestia sa zastavili aj v priestoroch Slovenského technického múzea, kde si prezreli vystavené exponáty. V atraktívnom prostredí Vedecko - technického centra sa interaktívnym, hravým a zábavným spôsobom oboznámili s fyzikálnymi, mechanickými, optickými a elektrotechnickými javmi.

• Beh olympijského dňa

• Slovenský olympijský a športový výbor každoročne organizuje na našej škole Beh olympijského dňa. Beh preto, lebo je to základný prejav aktívneho ľudského pohybu. Je jednoduchý a dá sa organizovať všade a takmer pre všetkých. Za každú školu súťaží 20 členné družstvo. Naši žiaci boli opäť úspešní a skončili na krásnom 3. mieste. Srdečne im blahoželáme a ďakujeme im za reprezentáciu školy.

• OZNAM PRE RODIČOV

• Vážení rodičia,

vyhlásiť z obeda dieťa je možné z prevádzkových dôvodov do 27.06.2023 (utorok) do 14:00 hod.

• Dopravná výchova povinnosti chodcov a cyklistov

• V rámci preventívnych aktivít realizovaných na našej ZŠ Krymská 5, v spolupráci s MsP Michalovce, sa dňa 16.06.2023 konala prednáška a nácvik priamo v teréne “Dopravná výchova - povinnosti chodcov a cyklistov”  za účasti pána Inšp.Mgr. Stanislava Bamburáka. To je len jedna z mnohých preventívnych aktivít, ktoré sa v spolupráci s MsP Michalovce vykonali.

Školy sú vnímané ako bezpečný priestor pre vzdelávanie detí a mladých ľudí a priestor pre zdravú socializáciu žiakov. Naša základná škola kladie dôraz na primárnu prevenciu a tiež touto cestou chceme vyjadriť vďaku Inšp. Mgr. Bamburákovi a náčelníkovi MsP Michalovce Dušanovi Šantovi za každomesačnú spoluprácu.

Tešíme sa na spoluprácu v budúcom školskom roku 2023/2024!

Koordinátor primárnej prevencie pre druhý stupeň ZŠ

Mgr. Lenka Laurinčíková

• Smútočné oznámenie

• S veľkým zármutkom oznamujeme, že dňa 14.06.2023 nás opustila naša kolegyňa PaedDr. Ľudmila Luptáková.

Pani učiteľka pôsobila v školstve dlhých 38 rokov. Svojou  prácou robila svet lepším a krajším. Dokázala inšpirovať deti a presvedčiť ich o tom, aké sú úžasné a ako môžu zmeniť svet, aby v ňom prevládala ľudskosť, tolerancia a vzájomná znášanlivosť. Takto si ju budeme navždy  pamätať.

Česť jej pamiatke.

• Archimediáda - okresné kolo

• Dňa 22.5.2023 sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo Archimediády. Jej hlavným cieľom bolo súťažnou formou podporiť záujem najmladších žiakov o fyziku. Našu školu úspešne reprezentovali títo žiaci:

1. miesto - Štefan Paľo - VII.A
            2. miesto - Marcel Fedorčák - VII.B

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.