Profil školy

• Nová podstrana

• 1.  Veľkosť  školy

Základná škola Nacina Ves je bežný typ vidieckej plneorganizovanej základnej školy. V ostatných rokoch školu navštevuje približne 200 žiakov, škola má 9 ročníkov a kapacitu 16 tried. Ku škole patria spádové obce Petrovce nad Laborcom a Voľa.

Od 1.4.2002 je škola právnym subjektom, jej zriaďovateľom je obec Nacina Ves.

Škola má vo vzťahu k počtu žiakov a vzdelávaciemu programu čiastočne vyhovujúce priestorové podmienky. Chýba telocvičňa, ktorá by prispela k rozvoju športových aktivít žiakov a skvalitnila vyučovanie telesnej výchovy.  Napriek tomuto hendikepu  žiaci športujú v peknom školskom areáli, kde využívajú viacúčelové ihrisko, tenisové ihrisko, atletickú dráhu a futbalové ihrisko, ktoré patrí obci. Potrebné je aj priestorové doriešenie vyučovania technických prác – škola v spolupráci s obcou vypracovala projekt rozšírenia budovy ZŠ o budovu školskej jedálne, telocvične a materskej školy, touto výstavbou by sa rozšírili aj učebné priestory. V roku 2007 škola začala s postupnou výmenou školského nábytku a s obnovou učebných pomôcok pre predmety: anglický jazyk, ruský jazyk, slovenský jazyk, dejepis, zemepis, prírodopis, matematika, fyzika.

Didaktická technika je značne opotrebovaná a dopĺňa sa podľa finančných možností školy. Vyučovací proces sa skvalitnil a zmodernizoval využívaním počítačovej učebne, ktorej kapacita sa naďalej rozširuje. Škola má k dispozícii učebňu fyziky, hudobnej výchovy a cudzích jazykov. Školská knižnica sa bude spájať s obecnou knižnicou, aby sa vytvoril jeden komplex rozvíjajúci čitateľskú gramotnosť žiakov a podporujúci širokú verejnosť v úcte ku knihám.

Manažment školy a ekonomický úsek má svoje priestory, učitelia využívajú predovšetkým zborovňu a kabinety. Ku škole patrí kuchyňa so školskou jedálňou pre žiakov a zamestnancov školy.

1.  Veľkosť  školy

Od 1.4.2002 je škola právnym subjektom, jej zriaďovateľom je obec Nacina Ves.