• Ukončenie školského roka dňa 30.06.2020

Vysvedčenie sa bude odovzdávať dňa 30. 06. 2020, v utorok, bez slávnostného nástupu :

8.00 hod. - príchod žiakov do tried

8:30 hod. - príhovor riaditeľky školy Mgr. K. Novotnej cez školský rozhlas

8.45 - 9.30 hod. - triednická hodina -

odovzdávanie vysvedčení

9.40 hod. - posledné zvonenie pre žiakov 9. ročníka

Žiaci 6. - 9. ročníka odchádzajú domov bez obeda. Obed bude len pre žiakov, ktorí boli nahlásení na obedy v mesiaci jún.

Prevádzka ŠKD - od 6.30 hod. - 12.00 hod.

vyhlásenie zákonného zástupcu

riaditeľstvo ZŠ

• MFK Zemplín Michalovce,

Do galérie MFK Zemplín Michalovce, boli pridané fotografie.

Dňa 24.06.2020 mali žiaci IV. B našej školy perfektný zážitok. Navštívili MFK Zemplín Michalovce, kde mohli nazrieť do zákutí našich futbalistov. Príjemne sa osviežili vo VIP lóži. Držíme našim futbalistom palce, aby podávali skvelé výkony. Dostali sme milé darčeky. Veľmi pekne ďakujeme!

• K R Y M K Á Č I K

Letný denný mestský tábor „Krymkáčik“ Vám ponúka zaujímavý a pestrý program.

Tešia sa na Vás pani učiteľky Mgr. Jana Petrová a Bc. Agáta Milichovská.

Základná škola Krymská 5, Michalovce

Letný denný mestský tábor „Krymkáčik“

Termín: 6.7. - 10.7.2020

7.00 - 16.00 hod.

1.deň

07.00 - 08.00 -  Príchod detí

08.00 - 12.00 – „Zoznamujeme sa“, zhotovenie táborovej vlajky

12.30 - 16.00 – Návšteva chovnej stanice koní

2.deň

07.00 - 08.00 – Príchod  detí

08.00 - 12.30 – Dopravné ihrisko Sobrance, návšteva gitarového múzea v Sobranciach

13.30 - 16.00 – „Netradičná olympiáda“, športové popoludnie

3.deň

08.00 - 13.00 – „Leto s vodou“, hotel Juliana na Zemplínskej šírave

14.00 - 16.00 – „Futbalové stretnutie s profesionálom“

4.deň

08.00 - 10.00 – Stretnutie so psíkom z OZ Zlatý pes

10.00 - 13.30 – „Eko-aktivity“ v prírode

14.00 - 16.00 – „ Zo života hasičov“, návšteva hasičskej stanice v MI

5.deň

08.00 - 13.30 - „Za krásami Zemplína“ – výlet na hrad Vinné

14.00 - 16.00 - Hry, vyhodnotenie a diplomy

* Desiata, obed, pitný režim, odpočinok prispôsobený režimu dňa

Vedúce LDMT:  Mgr. Petrová Jana, Bc. Milichovská Agáta

• LETNÝ DENNÝ MESTSKÝ TÁBOR

Vážení rodičia, milé deti.

Školský rok ubehol a pred nami sú opäť prázdniny. Naša škola Vám aj tento rok ponúka v období od

06.07. – 10.07.2020 LETNÝ DENNÝ MESTSKÝ TÁBOR.

• Ponúkame aktívny oddych plný zábavy, pohybu , športovania, výletov a tvorivosti.
            • Vyplnenú a podpísanú prihlášku aj s p
          • Okresné kolo geografickej olympiády - vyhodnotenie

Okresné kolo geografickej olympiády sa konalo síce ešte vo februári, ale COVID 19 nám neumožnil odovzdať ceny najlepšej geografke Nelke Sabovej z 5. B triedy. Dnes sme to všetko napravili, srdečne jej blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Svetový deň oceánov - the World Ocean Day

8. jún bol vyhlásený za Svetový deň oceánov v r. 1992 na Konferencii OSN o životnom prostredí a rozvoji v Riu de Janeiro. Hoci dodnes mu nebol prisúdený status oficiálneho svetového dňa pod záštitou OSN, nič to neuberá na jeho význame.

Na hodinách venovaných rozvoju tvorivosti a predstavivosti si žiaci prostredníctvom filmu s morskou tématikou a výtvarných zručností, vytvorili vlastnú predstavu o podmorskom svete.

• Oznam pre rodičov a žiakov 6.-9. ročníka

Po konzultácii s jednotlivými ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Michalovce, zriaďovateľ mesta Michalovce považuje MIMORIADNE PRERUŠENIE vyučovania v  6. – 9. roč. ZŠ v termíne od 22.06 do 30.06.2020 za ZACHOVANÉ.

Žiaci 6. a 9. ročníka do konca školského roka 2019/2020 do školy nenastúpia.

Učebnice sa budú odovzdávať v termínoch :

24. 6.2020 – 5., 6. a 7. ročník

25.6.2020 – 8. a 9. ročník

Príchod žiakov do školy o 8.30 hod.

Ukončenie odovzdávania  učebníc o 11.hod. bez obeda.

Je potrebné si zobrať aj osobné veci a odovzdať triednemu učiteľovi kľúče od šatňových skriniek.

Žiaci 6.,7.,8.,9. ročníka pri príchode do školy musia predložiť vyhlásenie zákonného zástupcu.

riaditeľstvo ZŠ

• ZMENY PODMIENOK VYUČOVANIA OD 15.06.2020

Nakoľko sa hygienicko-epidemiologické opatrenia od 15.06.2020 uvoľnili, tak aj na našej škole dôjde k malým zmenám:

• od pondelka už nebude povinné meranie teploty žiakov,
            • rušia sa mimoriadne obmedzenia na maximálny počet žiakov v triede,
            • bude zrušený zákaz miešať detí v triede,
            • bude zrušený
          • Oznam pre rodičov

Vážení rodičia, z hygienických dôvodov nie je možné vstupovať do budovy školy. Ak potrebujete vyzdvihnúť dieťa zo školy alebo ŠKD

• telefonicky kontaktujte vychovávateľku alebo volajte na tel. číslo 0911 954 394.
            • ak nemáte mobilný telefón zazvoňte na zvonček pri hlavnom vchode  a chvíľku počkajte

Za pochopenie ďakujeme.                                       Mgr. Katarína Novotná