• Plenárne rodičovské združenie - OZNAM

• Srdečne pozývame všetkých rodičov na plenárne a triedne rodičovské združenie,

ktoré sa uskutoční dňa 23.1. 2020  o 16.00. hod. v jedálni školy.

• Prírodná záhrada - Vtáčie menu

• Do galérie Prírodná záhrada - Vtáčie menu boli pridané fotografie.

V zime je vtáčikom veľmi ťažko nájsť si niečo na zjedenie. Čím je vhodné ich prikŕmovať? Naši šiestaci im nachystali  vtáčie menu. Ako prvú ponuku dali na  jedálny lístok -slnečnicové semienka ,vtáčí kebab a navarili vtáčí puding. Pridali sa k nim aj piataci a na hodinách techniky doplnili vtáčie menu o orieškové nite a jabĺkové gule. Dúfajme, že vtáčikom to bude chutiť, hoci naše menu je bez soli. Áno, nič slané im nedávajte!

Vedúca PK F-T

• Škôlkari v knižnici

• Do galérie Škôlkari v knižnici boli pridané fotografie.

V decembri navštívili našu školskú knižnicu deti z Materskej školy Leningradská v Michalovciach.

Zábavnou a hravou formou sa  zoznámili s  knižnicou, aj s čertíkom Bertíkom, ktorý im prečítal peknú rozprávku O troch prasiatkach. Po splnení rôznych zaujímavých úloh podporujúcich čitateľskú gramotnosť si deti s čertíkom zatancovali a na záver si urobili pekné záložky do knihy.

Celá akcia sa niesla v príjemnej vianočnej atmosfére, ktorú umocňovali vianočné pesničky a koledy.

• „Deti darujú deťom“

• Do galérie „Deti darujú deťom“ boli pridané fotografie.

Je tu obdobie najkrajších sviatkov v roku, obdobie pokoja, lásky a rodinných stretnutí.

Vianočné sviatky sú obdobie na ktoré všetci netrpezlivo čakáme. Je to čas radosti, čas keď chceme byť k sebe milší a láskavejší.

Ako škola v spolupráci s MC Drobec sme sa rozhodli, že tieto Vianoce urobíme krajšie nie len sebe, ale aj druhým deťom zo sociálne slabších rodín a zapojili sme sa do projektu „Deti darujú deťom“

Žiaci našej školy neostali chladní a nevšímaví a dokázali sa podeliť. Obdarovali svojich kamarátov rôznymi hračkami,  knihami, spoločenskými hrami CD a DVD-hrami . Priniesli  aj  rôzne školské potreby. Tieto veci odovzdali anjelom, ktorí ich zaniesli tam, kde to najviac potrebujú.

Milé deti, patrí Vám veľké ĎAKUJEM.

• Vianoce v cvičnej kuchyni

• Do galérie Vianoce v cvičnej kuchyni boli pridané fotografie.

Od 6.12.2019 sme na hodinách techniky začali s prípravou na Vianoce. Zdá sa vám priskoro? Možno. Lenže naše skupiny od 5.-9.ročník si naplánovali toho veľa. Chceli sme upiecť naše tradičné perníky, vínové pečivo, kokosové guľky, bábovku a naučiť sa robiť zemiakový šalát. Celé dva týždne v cvičnej kuchyni rozvoniavali rôzne vône z týchto dobrôt.A ako nám vydarili? Všelijako. Avšak neľutujeme, lebo smiechu, radosti a veselosti sme si užili riadny kopec.

Veselé a milé Vianoce 2019

Vedúca PK-F-T

• Darčeky pre dôchodcov

• Do galérie Darčeky pre dôchodcov boli pridané fotografie.

V roku 2018 sme zrealizovali projekt „ Správajme sa ľudsky“. Bol poskladaný z niekoľkých malých projektov . My sme si z neho vybrali ten najvydarenejší - Vianočné darčeky pre dôchodcov. Za pomoci členov krúžku EKOPraktické dievča sme prichystali malé darčeky - ihelníček, sušená reťaz šípok , zošitky a sladké vianočné pečivo. Deviataci z EKO krúžku im dňa 17.12.2019 v školskej jedálni za príjemných melódií vianočných kolied tieto mini darčeky odovzdali. Vydarilo sa nám na tvárach asi 52 dôchodcov vyčariť úsmev a slzy radosti. Tak, aj o tom sú Vianoce.

Vedúca krúžku EKO PaedDr. Luptáková Ľudmila

• Školský korčuliarský program

• Do galérie Školský korčuliarský program boli pridané fotografie.

Naši prváci a druháci sa už po piatykrát zúčastnili Školského korčuliarskeho programu na zimnom štadióne v Michalovciach.. Pomocou trénerov HK Mládež Michalovce  hravou formou prebehla výuka, žiaci sa krásne v korčuľovaní zdokonalili a tak posilnili svoje telo a zdravie.

• Minihandball liga - dievčatá

• Do galérie Minihandball liga - dievčatá boli pridané fotografie.

V školskom roku 2019/2020  žiačky 2. - 4. ročníka, ktoré navštevujú CVČ - loptové hry sa zúčatňujú

turnajov v minihádzanej. Doposiaľ už absolvovali 3 turnaje, na ktorých dosiahli veľmi pekné výsledky.

1. turnaj  - 2. miesto
            2. turnaj  - 3. miesto
            3. turnaj  - 2. miesto

Reprezentujú nás :Hamlíková N., Biháryová S., Parásková M., Tomaščíková K., Šandorová N., Dzvoniková H., Ondrušová E., Ivanková D., Dobranská T., Berešová D., Bercíková T., Drábová E.

Dievčatám srdečne blahoželáme.

• Divadielko Červená Čiapočka

• Dňa 17.12.2019 žiaci 4.B zahrali divadielko Červená Čiapočka svojim spolužiakom a učiteľom. Pozháňali si kostýmy, priniesli rekvizity a na tabuľu nakreslili babkin domček v lese. Divadielko si pripravili sami, za čo si zaslúžia veľkú pochvalu.

• Vianočné zvyky a tradície

• Do galérie Vianočné zvyky a tradície boli pridané fotografie.

Nielen výstavou sme priblížili našim žiakom zvyky a život našich predkov na Zempíne. Zdobenie stromčeka orieškami a slamenými ozdobami, cesnakom a medom na stole, zametanie prútenou metlou, nosenie polien do "piecky",či slamy pod stôl, bolo pre žiakov netradičným predvianočným návratom do života našich prastarých rodičov.

„Vinšujem, vinšujem, na to bože narodzeňe hojňejši pokojňejši ročki dočekac, ňe taki smutni, ale vešeli, že by vaša pľevenka tak stala medzi stoškami jak jasni mešačok medzi hvizdočkami. To želame gazdovi, gazdinej i celej familii.“