• OZNAM PRE RODIČOV

• Vážení rodičia,

vyhlásiť z obeda dieťa je možné z prevádzkových dôvodov do 27.06.2023 (utorok) do 14:00 hod.

• Dopravná výchova povinnosti chodcov a cyklistov

• V rámci preventívnych aktivít realizovaných na našej ZŠ Krymská 5, v spolupráci s MsP Michalovce, sa dňa 16.06.2023 konala prednáška a nácvik priamo v teréne “Dopravná výchova - povinnosti chodcov a cyklistov”  za účasti pána Inšp.Mgr. Stanislava Bamburáka. To je len jedna z mnohých preventívnych aktivít, ktoré sa v spolupráci s MsP Michalovce vykonali.

Školy sú vnímané ako bezpečný priestor pre vzdelávanie detí a mladých ľudí a priestor pre zdravú socializáciu žiakov. Naša základná škola kladie dôraz na primárnu prevenciu a tiež touto cestou chceme vyjadriť vďaku Inšp. Mgr. Bamburákovi a náčelníkovi MsP Michalovce Dušanovi Šantovi za každomesačnú spoluprácu.

Tešíme sa na spoluprácu v budúcom školskom roku 2023/2024!

Koordinátor primárnej prevencie pre druhý stupeň ZŠ

Mgr. Lenka Laurinčíková

• Smútočné oznámenie

• S veľkým zármutkom oznamujeme, že dňa 14.06.2023 nás opustila naša kolegyňa PaedDr. Ľudmila Luptáková.

Pani učiteľka pôsobila v školstve dlhých 38 rokov. Svojou  prácou robila svet lepším a krajším. Dokázala inšpirovať deti a presvedčiť ich o tom, aké sú úžasné a ako môžu zmeniť svet, aby v ňom prevládala ľudskosť, tolerancia a vzájomná znášanlivosť. Takto si ju budeme navždy  pamätať.

Česť jej pamiatke.

• Archimediáda - okresné kolo

• Dňa 22.5.2023 sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo Archimediády. Jej hlavným cieľom bolo súťažnou formou podporiť záujem najmladších žiakov o fyziku. Našu školu úspešne reprezentovali títo žiaci:

1. miesto - Štefan Paľo - VII.A
            2. miesto - Marcel Fedorčák - VII.B

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Biologická olympiáda - okresné kolo - kategória F

• Dňa 17.05.2023 sa uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády - kategória F. Našu školu úspešne reprezentovalo družstvo žiačok štvrtého ročníka, ktoré sa umiestnili na 1. mieste - Ema Laškotyová, Simona Čeklovská, Kristína Lišková, Karolína Kočanová, Ema Lukáčová a družstvo žiakov piateho ročníka, ktorí sa umiestnili na 3. mieste - Zoe Helemiková, Timea Bedajová, Ema Jacečková, Tomáš Micenko, Laura Jurová. Našim úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme, ďakujeme za účasť a vzornú reprezentáciu školy.

• Mestská športová olympiáda

• V dňoch 1.6. - 2.6.2023 sa naši žiaci zúčastnili mestskej športovej olympiády. Odniesli si dve prvé miesta. Žiakom blahoželáme a dúfame, že láska k športu im vydrží čo najdlhšie.

Výsledky:

Hádzaná dievčatá - 2. miesto

Hádzaná chlapci - 1. miesto

Volejbal dievčatá - 1. miesto

Volejbal chlapci - 2. miesto

Hod guľou - 3. miesto (Kristína Mojsejová 9.B)

Hod kriketkou - 1. miesto (Ella Ondrušová 6.B)

• Biologická olympiáda - kategória E

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zúčastnili Biologickej olympiády, kategória E v odbornostiach  botanika a zoológia. A oplatilo sa! Dosiahli sme skvelé úspechy v rámci okresu aj kraja.

17.2.2023 sa uskutočnilo školské kolo:

1. miesto v odbornosti Zoológia obsadili: Nela Sabová - 8.B trieda a Marcel Fedorčák - 7.B trieda
            2. miesto v odbornosti Zoológia získal: Timotej Kica - 7.B trieda

V odbornosti Botanika získali:

1. miesto: Emma Škubová - 8.B trieda

2. miesto: Karolína Vargová - 7.B trieda

Dňa 13.4.2023 v okresnom kole Biologickej olympiády títo žiaci výborne reprezentovali našu školu a získali:

Odbornosť: Zoológia

1. miesto: Nela Sabová

5. miesto: Timotej Kica

Odbornosť: Botanika

1. miesto: Karolína Vargová

3. miesto: Emma Škubová

Darilo sa nám aj v Krajskom kole, ktoré sa konalo v Košiciach, dňa 16.5.2023 a do ktorého postúpili žiačky Nela Sabová a Karolína Vargová.

Obidve naše žiačky získali diplom úspešného riešiteľa Biologickej olympiády.

Nela Sabová z 8. B triedy navyše obsadila v Krajskom kole Biologickej olympiády, v kat. E, odbornosti Zoológia krásne 3. miesto.

Všetkým žiakom srdečne blahoželáme za dosiahnuté úspechy a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy!

• Magická noc

• Magická noc dopadla na výbornú!

Súťažili sme, hľadali poklad, hrali nočný futbal a na záver sme si zatancovali na diskotéke. Spoločne sme odolali strašidlám a každá trieda sa dostala k svojmu pokladu. Pri tom všetkom nám robil spoločnosť náš Krymko. Do neskorých nočných hodín sa školou ozýval detský smiech. Radosť, ktorú sme videli na tvári každého zúčastného nám dodala veľa energie do ďalších dní. Veríme, že si to o rok znova zopakujeme!

Ďakujeme za pomoc našim učiteľom a žiakom, ktorí priložili ruku k dielu a podieľali sa na tejto akcii.